Доступність посилання

ТОП новини

Бойовики залишили Широкине – штаб АТО


Широкине, 29 червня 2015 року
Широкине, 29 червня 2015 року

Проросійські бойовики відступили від селища Широкине, що під Маріуполем на Донеччині, повідомив речник Адміністрації президента України з питань АТО Олександр Мотузяник.

«На маріупольському напрямку ситуація дещо стабілізувалася. Бойовики залишили повністю зруйнований населений пункт Широкине і відступили на схід – у бік Саханки і селища Безіменного», – сказав Мотузяник.

Він нагадав, що, відповідно до мінських домовленостей і додатку до постанови Верховної Ради України «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької і Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування», цей населений пункт має контролюватися силами АТО.

«Водночас ворожі обстріли і збройні провокації тривають, але вони мають епізодичний характер і здійснювалися, переважно, у темну пору доби. НЗФ застосували важке озброєння (гармати і міномети) лише на приморській ділянці (від Сопиного до Широкиного). При цьому внаслідок безсистемного вогню, який ведуть у бойовики у селищі Чермалик є руйнування і сильно пошкоджена інфраструктура», – додав Мотузяник.

2 липня в угрупованні «ДНР» заявили, що підрозділи бойовиків виведені з Широкина, і тепер селище вважають демілітаризованою зоною.

Напередодні виведення сил бойовиків із Широкина підтвердили в Міноборони України.

У звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за 29 червня, спостерігачі підтвердили, що всі цивільні жителі залишили Широкине під Маріуполем.

Раніше у Широкині, одну з частин якого окупували сепаратисти, ще одну з частин контролюють українські війська, а решта залишається «нейтральним», ОБСЄ кілька разів намагалася домовитися про припинення вогню.

До війни в Широкині жило близько півтори тисячі людей.

Донецький аеропорт і Широкине останнім часом були місцями активних бойових дій на порушення режиму припинення вогню і відведення важких озброєнь, про що домовилися ще в лютому лідери України, Росії, Німеччини і Франції. Ці місця стратегічно важливі – зокрема, контроль за Широкином відкриває чи блокує можливість наступу сепаратистів на Маріуполь зі сходу.

XS
SM
MD
LG