Доступність посилання

ТОП новини

Звіт щодо ядерних досліджень Ірану може бути готовий до грудня – голова МАГАТЕ


Голова МАГАТЕ Юкія Амано
Голова МАГАТЕ Юкія Амано

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії ООН (МАГАТЕ) Юкія Амано каже, що звіт про те чи працював Іран таємно над створенням ядерної зброї може бути готовий до кінця грудня, за умов, що Тегеран цьому сприятиме. Про це Амано заявив у Відні 4 липня, зокрема після повернення напередодні з Ірану.

«Думаю, ми можемо видати звіт до кінця року щодо роз'яснень усіх питань, пов’язаних із можливими військовими «вимірами» ядерної програми Ірану», – сказав голова МАГАТЕ.

У п’ятницю в своїх перших коментарях після поїздки до Ірану Амано сказав, що обидві сторони мають «краще розуміння» у деяких галузях, але ще потрібно провести додаткову роботу.

У Відні тривають остаточні переговори Ірану і шести з провідних країн світу, на яких мають узгодити детальні технічні параметри значного згортання ядерної програми Тегерана – скорочення числа центрифуг для збагачення урану, зменшення запасу збагаченого урану чи зміни конструкції атомного реактора в Араку – в обмін на послаблення, а потім і повне зняття санкцій. У світі непокояться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми може намагатися таємно створити ядерну зброю. Тегеран заперечує ці звинувачення.

Остаточна угода з Іраном мала бути підписана ще 30 червня, але термін було продовжено до 7 липня.

XS
SM
MD
LG