Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 00:23

На батьківщині Брежнєва планують знести пам’ятник генсекретарю ЦК КПРС


Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв народився в містечку Кам’янське (нинішній Дніпродзержинськ Дніпропетровської області)

У Дніпродзержинську вирішили демонтувати понад 20 радянських пам’ятників та пам’ятних знаків. Про це повідомили в Дніпродзержинській міськраді.

За даними міськради, відповідно до закону про декомунізацію, з 63 пам’ятників та пам’ятних знаків Дніпродзержинська, які перебувають на обліку в Державному реєстрі нерухомих пам’яток України, 23 підлягають знесенню.

«Знести їх можна буде тільки після того, як Міністерство культури зніме пам’ятники з реєстру. Але рішення про їхній демонтаж можна прийняти вже зараз», – йдеться у повідомленні міськради.

Як стало відомо Радіо Свобода в суботу, згідно з проектом рішення, до переліку пам’ятників, які підлягають демонтажу, потрапили пам’ятник Леніну на площі Леніна, пам’ятник Феліксу Дзержинському на вулиці Дзержинського, пам’ятник землякові, генеральному секретареві ЦК КПРС Леоніду Брежнєву, пам’ятні знаки на честь діяльності підпільного міському КП(б)У, меморіальна дошка на будівлі, де відбувалося перше засідання Кам’янської (історична назва Дніпродзержинська) Ради робітничих депутатів у березні 1917 року.

У квітні 2015 року влада Дніпродзержинська планувала за бюджетні гроші відремонтувати пам’ятники Брежнєву та Дзержинському. Інформацію про укладення договорів на ремонт цих пам’ятників було оприлюднено на офіційному сайті міської ради. На ремонт бюсту Брежнєва мало піти понад 69 тисяч гривень, на ремонт пам’ятника Дзержинському – понад 118 тисяч гривень. Пізніше цей документ з сайту міськради зник.

9 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила внесений Кабінетом міністрів закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду і символіку.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG