Доступність посилання

ТОП новини

У Єревані акції протесту вступають у вирішальну фазу – координатор


Один із координаторів протесту Давит Санасарян звертається до мітингу, Єреван, Вірменія, 4 липня 2015 року
Один із координаторів протесту Давит Санасарян звертається до мітингу, Єреван, Вірменія, 4 липня 2015 року

У Єревані акції протесту, що тривають близько двох тижнів, вступають у вирішальну стадію, заявив увечері в суботу, 4 липня, один із координаторів маніфестацій Давит Санасарян.

Звертаючись до тисяч присутніх на проспекті Баграмяна, він повторив основні вимоги до президента Сержа Сарґсяна. Серед цих вимог – скасування рішення про підвищення тарифів на електрику на 16% і покарання поліцейських, які застосували силу до демонстрантів і журналістів 23 червня.

Раніше в суботу поліція застерегла протестувальників від перенесення барикад ближче до урядових будівель і блокування інших магістралей, назвавши такі дії «провокаційними».

Санасарян сказав, що демонстрантам вдається утримувати зайнятий ними простір на головному проспекті, де розташовані будівлі Конституційного суду, Національної асамблеї і резиденція глави держави. За словами Санасаряна, якщо влада не піде назустріч вимогам маніфестантів, барикади щоночі пересуватимуться «на один крок вперед».

Спочатку демонстранти використовували сміттєві контейнери, щоб відгородитися від поліції, яка для розгону акції 23 червня застосувала водомети. Близько двох десятків людей, включно із поліцейськими, були тоді поранені, поліція на нетривалий час затримала понад 230 демонстрантів і журналістів. На наступний день кількість учасників акцій протесту зросла, вони стали цілодобово блокувати проспект Баграмяна.

XS
SM
MD
LG