Доступність посилання

ТОП новини

Широкине розмінують і перетворять на спостережний пункт СЦКК − генерал-майор Таран


Український військовий у селищі, 29 червня
Український військовий у селищі, 29 червня

Найближчим часом у Широкиному (Донецька область) буде проведено низку заходів з розмінування території, після чого тут буде обладнано спільний спостережний пункт СЦКК (Спільного центру з контролю та координації), на якому розмістяться представники збройних сил Росії та України. Про це заявив глава української сторони СЦКК генерал-майор Андрій Таран, повідомляє прес-центр АТО.

За його словами, наразі ситуація у населеному пункті непроста, попри те, що бойовики залишили Широкине.

«Позиції, де раніше перебували озброєні підрозділи ОРДО, зараз порожні, селище перетворилось на суцільну руїну, де немає жодного цивільної людини. Практично усі житлові будинки та комунальні комунікації зруйновано, всюди лежать міни, які не розірвалися та були протягом цього часу встановлені бойовиками ОРДО, є багато розтяжок», − зазначив Таран.

Також він підкреслив, що завдання представників СЦКК наразі в тому, щоб декларація, яка пролунала 3 липня з боку бойовиків про створення демілітаризованої зони у Широкиному була імплементована.

Тоді сепаратисти заявили, що планують відвести бойовиків на відстань 2,5 кілометри від фактичної лінії зіткнення. Про це повідомляє онлайн-ресурс бойовиків «ДАН».

«Планом демілітаризації Широкиного передбачається відведення військ сторін на відстань 2,5 кілометра від фактичної лінії зіткнення, а танків і мінометів калібром до 100 і мінометів калібром до 85 міліметрів на 15 кілометрів», - йдеться у заяві бойовиків.

Таким чином у населеному пункті створюється «демілітаризована зона» шириною мінімум 5 кілометрів, а також зона безпеки завширшки мінімум 30 кілометрів.

XS
SM
MD
LG