Доступність посилання

ТОП новини

Більшість греків проголосували проти умов кредиторів – екзит-поли


Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас під час голосування на референдумі 5 липня
Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас під час голосування на референдумі 5 липня

Згідно з даними трьох екзит-полів, більшість виборців на референдумі у Греції проголосували проти заходів жорсткої економії в обмін на нові кредити.

Раніше повідомлялося, що референдум має бути визнаний таким, що відбувся, оскільки у ньому взяли участь понад 50 відсотків виборців. Щоб референдум був визнаний таким, що відбувся, необхідно, щоб явка виборців перевищила 40 відсотків.

У Греції сьогодні, 5 липня, відбувається референдум про умови надання країні міжнародної допомоги, на яких наполягають міжнародні кредитори − Європейська комісія, МВФ і Європейський центральний банк, так звана «трійка».

Раніше прем'єр-міністр Ципрас закликав греків сказати рішуче «ні» на референдумі. У суботу міністр фінансів країни Яніс Варуфакіс порівняв поведінку кредиторів з «тероризмом».

Європейський фонд фінансової стабільності заявив про те, що Греція є неплатоспроможною за кредитами.

Тисячі грецьких громадян 3 липня, вийшли до будівлі парламенту в Афінах з протестами проти політики економії та на знак підтримкипозиції уряду відносно міжнародних кредиторів. Водночас тисячі людей зібрались біля старого Олімпійського стадіону в Афінах під гаслом «Ми залишаємось в Європі».

XS
SM
MD
LG