Доступність посилання

ТОП новини

Лідери єврозони скликають екстрений саміт щодо Греції


У Брюсселі 7 липня лідери єврозони проведуть екстрений саміт щодо подальшої долі Греції через її відмову на референдумі підтримати умови міжнародних кредиторів.

Очікується, що прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас представить на зустрічі з позичальниками і міністрами фінансів країн ЄС новий план щодо виходу країни з боргової кризи.

Напередодні Німеччина та Франція закликала Ципраса надати «точні пропозиції», які змогли б відновити програму співпраці з Афінами.
«Двері для дискусій відкриті», – сказав президент Франції Франсуа Олланд після переговорів напередодні у Парижі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель і додав, що тепер питання до уряду Ципраса: «надати серйозні, варті довіри пропозиції таким чином, щоб бажання залишитися в єврозоні могло перерости в тривалу програму».

Водночас Меркель заявила, що умови для нового грецького пакету порятунку «ще не були виконані».

«І саме тому ми зараз чекаємо дуже точних пропозицій від грецького прем’єр-міністра, програми, яка дозволить Греції повернутися до процвітання», – сказала Меркель, додавши, що країни єврозони вже і так продемонстрували «велику солідарність з Грецією».

Новий міністр фінансів Греції Ефклідіс Цакалотос сказав, що Греція хоче «продовжити обговорення».

Аналітики в ЄС кажуть, що Німеччина, Фінляндія, Словаччина та прибалтійські країни нині зберігають особливо тверду позицію щодо Греції, в той час як Франція, Італія та Іспанія більш поблажливі до відмови Афін від суворої економії.

У США Білий дім закликав усі сторони шукати компроміс, який утримає Грецію в єврозоні та дозволить привести її економіку «на шлях прийнятної заборгованості і економічного зростання».

Екстрений саміт у Брюсселі має роз початися одразу після зустрічі міністрів фінансів єврозони.

Греція досі не сплатила МВФ 1,6 мільярда євро боргу, що мала зробити іще 30 червня. Уряд Афін заявив, що грошей таких не має і не готовий пристати на суворі умови економії, які пропонують позичальники. Відмову від вимог позичальників країна фактично відхилила на референдумі 5 липня. Європейські лідери попередили, що подальша відмова від умов кредиторів може означати для Греції вихід з єврозони.

XS
SM
MD
LG