Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 05:52

Росія: Путін прибув до Уфи, щоб провести саміти з союзниками


Володимир Путін сходить із трапа літака в Уфі, 8 липня 2015 року

Президент Росії Володимир Путін прибув до російського міста Уфи в Башкортостані, щоб провести два саміти союзних до Москви міжнародних об’єднань, БРІКС і ШОС.

Уже в середу, 8 липня, він має низку двосторонніх зустрічей із іноземними лідерами, серед яких президенти Китаю, Білорусі, Індії, Таджикистану й Південної Африки.

У четвер, 9 липня, він також має зустрітися з іншими головами держав, що складають об’єднання БРІКС – це Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка.

Того ж дня він планує зустрітися з президентом Ірану Хасаном Роугані, щоб обговорити іранську ядерну програму і пропозиції поглибити й розширити співпрацю в галузі торгівлі і військових технологій.

Також того дня Путін має провести тристоронні переговори з лідерами Китаю й Монголії.

А саміт Шанхайської організації співпраці у п’ятницю, 10 липня має розглянути, серед іншого, початок вступу до цього об’єднання Індії й Пакистану. Нині до ШОС належать Китай, Росія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан.

Після цього саміту Володимир Путін планує провести окремі зустрічі з президентом Афганістану Ашрафом Гані і прем’єр-міністром Пакистану Навазом Шаріфом.

Об’єднання БРІКС (до 2011 року БРІК, перш ніж до нього вступила Південна Африка), спершу цілком неформальне, з другої половини 2000-х років стало перетворюватися на політичне й економічне. Шанхайська організація співпраці була оформлена 2001 року як політичне, економічне, а також військове об’єднання. В обох Москва відіграє одну з провідних ролей.

До приїзду високих гостей Уфу «прикрасили», фото російського фотоблогера Іллі Варламова
До приїзду високих гостей Уфу «прикрасили», фото російського фотоблогера Іллі Варламова

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG