Доступність посилання

ТОП новини

Кандидат на командувача військ США виступив за надання Україні летальної зброї


Генерал Джозеф Данфорд на слуханні в Сенаті, 9 липня 2015 року
Генерал Джозеф Данфорд на слуханні в Сенаті, 9 липня 2015 року

У США кандидат на посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів заявив, що вважає за розумний крок надати Україні летальну зброю.

Без такої допомоги українські війська не зможуть «захиститися від російської агресії», заявив генерал Морської піхоти Джозеф Данфорд на слуханні в комітеті у справах силових структур Сенату щодо його затвердження на посаді чільного військового командувача США.

Він також назвав Росію найбільшою загрозою для національної безпеки Сполучених Штатів, а поведінку Москви тривожною.

«Якщо ви схочете поговорити про державу, що може становити загрозу самому існуванню Сполучених Штатів, то мені доведеться вказати на Росію», – сказав Данфорд.

Серед інших таких загроз для США він назвав Китай, Північну Корею і угруповання «Ісламська держава».

Президент США Барак Обама висунув генерала Джозефа Данфорда, нині командувача Корпусу морської піхоти, кандидатом на найвищу військову посаду у країні на початку травня. Його кандидатуру має затвердити Сенат. Нинішній голова Об’єднаного комітету начальників штабів, що є аналогом начальника Генерального штабу Збройних сил в інших країнах, генерал Мартін Демпсі нині завершує другий дворічний термін на цій посаді.

У США багато політичних діячів виступають за надання Україні також летальної зброї зі США. Президент США, які наразі надають Україні нелетальну військову допомогу, Барак Обама досі відмовляється схвалити це, заявляючи, що виступає за політичне, а не воєнне вирішення конфлікту на сході України. Але у Вашингтоні щоразу наголошують, що це рішення не остаточне і може бути змінене в разі ескалації агресії Росії.

XS
SM
MD
LG