Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 12:08

Учасники переговорів про Іран заявили про певний поступ


Готель Palais Coburg у Відні, де відбуваються переговори

Учасники переговорів щодо ядерної програми Ірану, що тривають у Відні, заявили про досягнений певний поступ, хоча конкретних ознак прориву наразі не видно.

Державний секретар США Джон Керрі заявив увечері після проведених зустрічей: «Ми тут через те, що віримо, що досягаємо реального поступу».

Та водночас він попередив: «Якщо не будуть ухвалені важкі рішення, ми цілком готові закінчити цей процес».

Крім того, додав Керрі, переговори не нескінченні й обмежені в часі, але США не підуть на швидке ухвалення абиякої угоди.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс заявляв дещо раніше в четвер, 9 липня: «Залишаються деякі складні моменти, та все йде у правильному напрямку».

А міністр закордонних справ Могаммад Джавад Заріф написав у твітері: «Ми працюємо тяжко, але не поквапом, щоб зробити роботу».

На цих остаточних переговорах Ірану і шести з провідних країн світу – Великої Британії, Франції, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Китаю і Росії – мають узгодити детальні технічні параметри значного згортання ядерної програми Тегерана в обмін спершу на поступове послаблення санкцій у відповідь на конкретні кроки щодо такого згортання, а потім і на повне зняття цих санкцій. Термін завершення цих переговорів, який уже вкотре перенесли, тепер збігає кінцем дня п’ятниці, 10 липня. Тим часом останніми днями, за словами дипломатів, Іран несподівано висунув на них низку нових умов.

Нинішні переговори почалися по тому, як на початку квітня учасники попередніх переговорів про суперечливу ядерну програму Тегерана узгодили у принципі політичну домовленість щодо її згортання.

У світі непокояться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми може намагатися чи міг намагатися раніше таємно створити ядерну зброю. Тегеран заперечує ці звинувачення.

Recommended

XS
SM
MD
LG