Доступність посилання

ТОП новини

Росія вважає міжнародний трибунал у справі MH17 «політичним шоу»


Військові Нідерландів несуть труну з тілом жертви катастрофи рейсу MH17, авіабаза в Ейндховені, 23 липня 2014 року
Військові Нідерландів несуть труну з тілом жертви катастрофи рейсу MH17, авіабаза в Ейндховені, 23 липня 2014 року

Росія заявила, що виступатиме проти проекту резолюції ООН про створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, причетних до збиття пасажирського літака рейсу MH17 у небі над Донбасом.

«На жаль, здається, що це спроба організувати грандіозне політичне шоу, яке тільки шкодить зусиллям із пошуку винних», – заявив посол Росії в ООН Віталій Чуркін. Він також вказав, що не бачить «ніякого майбутнього» для цієї резолюції.

«Ми повинні дочекатися результатів розслідування, а потім ми можемо думати про те, як найбільш ефективно підійти до судового розгляду», – додав Чуркін.

Остаточна доповідь слідства у справі очікується в жовтні.

Росія як постійний член Ради безпеки ООН має право вето в цьому органі, який міг би затвердитипропозиції Малайзії, Нідерландів та інших країн, що беруть участь у спільному розслідуванні авіакатастрофи.

Представники Малайзії 8 липня поширили в ООН проект резолюції Ради безпеки про скликання міжнародного трибуналу у справі про катастрофу пасажирського літака рейсу МН17 у небі над Донбасом

Пасажирський літак «Малайзійських авіаліній» був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Жертвами стали 298 людей – пасажирів і членів екіпажу. Більшість серед пасажирів рейсу MH17 складали громадяни Нідерландів. Тому Україна передала розслідування цій країні.

Україна і Захід підозрюють, що літак збили бойовики чи російські військові на Донбасі. Росія це заперечує і звинувачує Київ у катастрофі. 31 травня британські слідчі звинуватили Міністерство оборони Росії у підробці супутникових зображень для підтримки своїх заяв.

XS
SM
MD
LG