Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані продовжили закритий суд над журналістом зі США


Джейсон Резаян, фото 2013 року, до арешту
Джейсон Резаян, фото 2013 року, до арешту

У столиці Ірану Тегерані знову поновився розгляд справи журналіста зі США Джейсона Резаяна, якого там звинувачують у шпигунстві й поширенні пропаганди проти іранської держави.

Справу колишнього голови тегеранського бюро американського видання The Washington Post, який має громадянства і США, й Ірану, розглядають за зачиненими дверима в одній із палат Революційного суду Тегерана, що зазвичай веде справи політичні чи такі, що стосуються національної безпеки. Через це подробиці справи мало відомі.

Раніше в його справі вже відбулися два слухання. На першому з них 26 травня прокурори оголосили Резаянові звинувачення в таких злочинах, як «збирання конфіденційної інформації», «співпраця з ворожими урядами» чи «пропаганда проти влади». У разі визнання винним 39-річному журналістові може загрожувати від 10 до 20 років позбавлення волі.

Резаян заперечує ці звинувачення.

У США їх теж відкидають як абсурдні, так само заявляє й видання The Washington Post і правозахисники.

Джейсон Резаян перебуває за ґратами в сумнозвісній тегеранській в’язниці «Евін» уже майже рік із часу арешту в липні минулого, 2014 року.

Його дружину Єґане Салегі, теж журналістку, затриману було разом із ним, відпустили під заставу, але їй висувають схожі звинувачення й збираються судити окремо.

XS
SM
MD
LG