Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 12:08

У Ємені коаліція продовжила авіаудари попри перемир’я


На місці удару виносять знайдене в руїнах тіло, Сана, 13 липня 2015 року

Міжнародна коаліція під проводом Саудівської Аравії продовжує завдавати повітряних ударів у Ємені по позиціях протиурядового угруповання Хуті, не визнаючи оголошеного ООН шестиденного гуманітарного перемир’я.

У понеділок, 13 липня, другого дня перемир’я, в захопленій повстанцями столиці Ємену Сані мешканці й медики повідомили про загибель 21 людини і поранення ще 45, а також про руйнування 15 будинків унаслідок ракетних ударів.

Крім того, ударів по позиціях угруповання Хуті та його союзників завдавали цього дня і ще в кількох місцях захопленої ними частини Ємену.

Організація Об’єднаних Націй із пізнього вечора 10 липня оголосила «безумовну гуманітарну паузу» в конфлікті в Ємені, що має протривати до кінця священного місяця рамадана за ісламським календарем, який припадає цього року на 17 липня. ООН також оголосила становище в Ємені гуманітарною надзвичайною ситуацією найвищого третього рівня. За даними ООН, харчова криза нині зачепила майже половину населення країни.

У Ємені шиїтське угруповання «Ансар-Аллах», більше відоме як Хуті за іменем його ватажка Абдель-Маліка аль-Хуті, на бік якого перейшла й частина армії Ємену, захопило західну, густо населену третину країни зі столицею Саною, змусивши законний уряд до втечі. Проти нього веде бойові дії коаліція з десяти сунітських країн на чолі з Саудівською Аравією. В перебігу протистояння загинули понад три тисячі людей, близько мільйона людей стали вимушеними переселенцями. Як кажуть гуманітарні агентства, фактична блокада захоплених територій країни з метою не допустити постачання повстанцям зброї призводить там до гуманітарної катастрофи.

XS
SM
MD
LG