Доступність посилання

24 Травень 2017, Київ 09:21
Новини | Міжнародні

Іран заявив, що ядерні переговори не закінчаться в понеділок


Могаммад Джавад Заріф на балконі готелю у Відні, де тривають переговори, 13 липня 2015 року

Іранські засоби інформації і журналісти повідомляють із Відня, де відбуваються переговори про ядерну програму Ірану, що іранський міністр закордонних справ Могаммад Джавад Заріф заявив: до кінця дня в понеділок, 13 липня, угоди не буде досягнено.

При цьому ввечері в неділю, 12 липня, він твердо заявляв, що нового продовження терміну для того, щоб досягти домовленості, не буде. Нинішній термін збігає саме кінцем дня 13 липня.

Тим часом дипломати у Відні кажуть, що сторони вже близькі до укладення ядерної домовленості до визначеного раніше останнього терміну – кінця дня в понеділок, – але гарантій, що це станеться, немає.

У Вашингтоні речник Білого дому США Джош Ернест заявив, що у Відні на переговорах досягли «справжнього поступу», але й далі лишаються деякі розбіжності.

При цьому, додав речник, якщо домовленості не досягнуть до кінця дня, США ще раз продовжать чинність попередньої тимчасової домовленості з Іраном, за якою з нього вже зняли частину санкцій.

За його словами, делегація США залишатиметься у Відні доти, доки переговори будуть «корисними».

Раніше в понеділок міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, коментуючи ймовірність досягти угоди до кінця дня, сказав лише: «Шанс завжди є».

Натомість Китай не бажає далі відкладати досягнення домовленості. Голова МЗС Китаю Ван Ї заявив у Відні, що дальших відкладень терміну не має і не може бути. За його словами, Китай вважає, що досконалих угод усе одно не буває, а умови для досягнення домовленості вже наявні.

Дотепер терміни досягнення цієї остаточної домовленості щодо ядерної програми Ірану переносили вже тричі. Для цього США і Європейський союз оголошували, що продовжують чинність попередньої угоди з Іраном, за якою сторони на початку квітня узгодили у принципі політичну домовленість щодо згортання цієї програми, за що з Ірану вже зняли частину санкцій. Якщо остаточна угода зірветься, ці санкції повернуть знову.

На нинішніх остаточних переговорах Ірану і шести з провідних країн світу – Великої Британії, Франції, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Китаю і Росії, – мають узгодити детальні технічні параметри значного згортання ядерної програми Тегерана в обмін спершу на поступове послаблення санкцій у відповідь на конкретні кроки щодо такого згортання, а потім і на повне зняття цих санкцій.

У світі непокояться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми може намагатися чи міг намагатися раніше таємно створити ядерну зброю. Тегеран заперечує ці звинувачення.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG