Доступність посилання

22 Травень 2017, Київ 22:47
Новини | Політика

Добровольці-ветерани АТО обіцяють протести, якщо влада не врегулює їхній статус


(©Shutterstock)

Представники добровольчих батальйонів – учасники АТО озвучили ультиматум до чинної влади щодо обіцянок, наданих добровольцям. Ветерани-добровольці заявляють, що влада позбавила добровольців можливості отримати статус учасників АТО і відповідних соціальних пільг; позбавлені державних пільг і члени родин добровольців, загиблих в АТО.

Як заявив голова Спілки ветеранів АТО Кирило Сергеєв, у червні вступив у дію закон щодо надання статусу учасника бойових дій захисникам України у складі добровольчих батальйонів, що увійшли до складу ЗСУ і МВС. На виконання закону уряд затвердив перелік документів, необхідних для отримання статусу учасника АТО, але не врахував юридичні відмінності між військовослужбовцями і добровольцями. Як наголосив Сергеєв, доброволець має оформити ті самі документи, що і боєць Збройних сил України, але усіх цих документів доброволець здебільшого не має, бо не є військовослужбовцем ЗСУ.

«Зараз у нас немає іншого варіанту, окрім як відверто ставити владі ультиматум. Нині у нас 14 липня, ми владі даємо рівно місяць. Якщо за місяць, до 14 серпня, ситуація з оформленням статусу учасника АТО для добровольців не буде доведена до пуття, ми йдемо під Кабінет міністрів. Ми збираємо бійців з усієї України і беремо не лише добровольців, а і бійців усіх військових формувань, щоб вимагати вирішення проблем соціального забезпечення ветеранів», – заявив Сергеєв.

Верховна Рада України 7 квітня ухвалила закон щодо надання статусу учасника бойових дій неоформленим добровольцям, які захищали Україну в АТО. 22 червня закон набув чинності, пізніше уряд опублікував постанову про внесення змін до порядку надання статусу учасника бойових дій.

Крім того, на розгляді в українському парламенті перебуває ще кілька законопроектів щодо порядку оформлення статусу учасників бойових дій (учасників АТО) для представників різних військових формувань.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG