Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 11:10

Рада підтримала оприлюднення даних чиновників про землю та машини


Верховна Рада ухвалила антикорупційний законопроект № 2423 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції». За документ у другому читанні і в цілому проголосували 240 депутатів за мінімально необхідних 226.

«Сумнівне збагачення можна зробити неможливим за допомогою цього закону», – сказав з трибуни депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв.

13 липня біля Верховної Ради активісти Реанімаційного пакету реформ, «Автомайдану» влаштували акцію, під час якої вимагали невідкладного розгляду даного законопроекту. Також на акцію прийшов міністр юстиції Павло Петренко.

Протестувальники презентували сім коштовних автомобілів, які нібито «приховуються чиновниками» порожніми деклараціями. На їхню думку, публічна інформація про власників рухомого та нерухомого майна з державних реєстрів дозволить будь-кому перевірити правдивість декларації кожного чиновника.

Законопроект № 2423 фактично дає можливість ввести прізвище у Держреєстрі майнових прав будь-якого громадянина та подивитись, скільки в нього зареєстровано квартир, автомобілів, будинків, земельних ділянок.

Інформація, яку отримає користувач, згідно із запропонованим законопроектом, міститиме лише дані про те, в якій області розташовані квартира, будинок чи земельна ділянка, та інформацію щодо марки, року випуску та об’єму двигуна авто, без номерного знаку. При цьому не буде інформації про точну адресу проживання чиновника.

XS
SM
MD
LG