Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 16:05

Депутати ратифікували угоду про участь у програмі ЄС «Горизонт-2020»


Ілюстративне фото

Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною і Європейським союзом про участь України у програмі Європейського союзу «Горизонт-2020». За це проголосували 254 депутати за необхідних 226.

«Українські вчені будуть мати доступ до фінансових ресурсів, які обчислюються 80 мільярдами євро. Закон дуже важливий, адже за кошти державного бюджету ми не маємо можливості належно фінансувати наукові дослідження», – сказав міністр освіти Сергій Квіт.

Пріоритетами програми «Горизонт-2020» є сприяння фундаментальним науковим дослідженням, підвищення конкурентоспроможності виробництва, розвиток ІКТ, нанотехнологій, нового матеріалознавства, біотехнологій та космічної галузі, а також пошук відповідей на найгостріші соціальні виклики в сфері охорони здоров’я, екології та демографії.

Асоційована участь України в програмі «Горизонт-2020» дозволить розширити можливості участі українських науково-дослідних організацій та університетів у сфері європейських наукових досліджень, сприятиме всебічному розвитку партнерських взаємовідносин між Україною та ЄС.

Окрім того, участь України у цій програмі сприятиме інтеграції до європейської наукової спільноти, розширенню міжнародного науково-технічного співробітництва.

Враховуючи складну фінансову ситуації в Україні, сторона ЄС запропонувала 95% знижку на фінансовий внесок. Окрім того, сплата Україною першого внеску за 2015 рік, який становить 5 мільйонів євро, перенесена на наступний період шляхом розподілу цієї суми на наступні роки (2016–2020 роки). При цьому загальна сума визначеного внеску України для участі в програмі не зміниться та становитиме 35,5 мільйонів євро.

Угоду між Україною і Європейським союзом про участь України у програмі Європейського союзу «Горизонт-2020» – рамкову програму досліджень та інновацій (2014–2020) – підписали 20 березня 2015 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG