Доступність посилання

ТОП новини

Сакварелідзе: провадження щодо слідчих у справі проти хабарників у прокуратурі закрили


Перший заступник генпрокурор Давід Сакварелідзе, президент Петро Порошенко та генпрокурор Віктор Шокін (зліва направо) на зустрічі в адміністрації президента, 14 липня 2015 року (фото з сайту президента)
Перший заступник генпрокурор Давід Сакварелідзе, президент Петро Порошенко та генпрокурор Віктор Шокін (зліва направо) на зустрічі в адміністрації президента, 14 липня 2015 року (фото з сайту президента)

Заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе повідомив про закриття кримінального провадження щодо слідчих, які розслідують справу проти хабарників у прокуратурі.

«Шокін сам затребував цю справу і сказав її закрити», – заявив Сакварелідзе.

Тому, на його думку, завдяки підтримці громадськості зупинити розслідування справи проти хабарників у силових органах буде неможливо.

«На жаль, корупційні справи у прокуратурі є і будуть ще кілька років», – додав він.

5 липня 2015 року в кабінеті заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна провели обшук.

Після цього Корнійця та Шапакіна затримали. Їх затримали під час отримання хабаря на суму в понад 3 мільйони гривень, під час обшуків у них виявлено близько 400 тисяч доларів готівкою, автомат Калашникова та холодну зброю, багато ювелірних виробів і 39 пакетів з діамантами.

Тоді ж журналіст Володимир Бойко заявив, що одразу після цього перший заступник генпрокурора Володимир Гузир ініціював відкриття кримінального провадження щодо Давіда Сакварелідзе за статтею 341 Кримінального Кодексу України («захоплення державних або громадських будівель чи споруд»). За даними Бойка, провадження відкрите саме через обшуки у Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна.

Після зустрічі з президентом Петром Порошенком Володимир Гузир заявив, що проти Сакварелідзе кримінальних проваджень не відкривали.

Також ЗМІ повідомляли про відкриття кримінальних проваджень щодо слідчих, які здійснювали слідчі дії у справі проти Шапакіна та Корнійця.

XS
SM
MD
LG