Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 01:42

КМДА прозвітувала про прибирання комуністичної символіки зі столичного метро


Символ радянської Червоної армії на станції «Палац Україна», колишній «Червоноармійській»

Київська міська державна адміністрація повідомила, що на трьох станціях київського метро прибрали чи закрили комуністичну символіку.

Зокрема, на бронзових литих карнизах у центральному залі станції «Шулявська» демонтовано напис «Комунізм» та зірки між словами «Мир, праця, свобода, рівність, братство». Крім того, знято барельєф серпа і молота на станції «Берестейська», що були розміщені на дверцятах кабельного відсіку. Також закрито мозаїчне панно «Червоноармієць» та два карбування «Зірка Червоної армії» і «Зірка Радянської армії» на станції «Палац Україна».

Таким чином Київський метрополітен проводить роботи відповідно до рішення Київради «Про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва», мовиться в повідомленні.

При цьому КМДА додає, що речник київської підземки Наталка Макогон заявила: метрополітен відкритий до пропозицій, що тепер зобразити на станції «Палац Україна», яка свого часу була збудована як «Червоноармійська».

Згадане рішення Київської міськради, ухвалене 14 травня, передбачає, що комуністична символіка на об’єктах комунальної власності має бути демонтована до Дня незалежності України 24 серпня, а відтак до 31 березня наступного, 2016 року на місці демонтованих символів мають встановити державну символіку України.

Перед тим, 9 квітня, Верховна Рада ухвалила закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG