Доступність посилання

ТОП новини

Латвійці запросили дітей загиблих українських військових


У Латвії на запрошення крайової думи міста Смілтене перебувають 11 українських дітей із Чернігівської області, батьки яких загинули на сході України.

Ідея приїзду до Смілтене українських дітей належить керівнику латвійсько-української міжпарламентської групи дружби Сейму Латвії Айнарсу Межулісу. «Діти ні в чому не винні, вони повинні посміхатися, жити в мирному оточенні і не чути пострілів», – сказав Радіо Свобода Межуліс.

За словами організаторів поїздки, основна їхня турбота полягає у тому, щоб дітивідчули, що у світі є багато людей, які ними опікуються, для яких важливою є їхня доля та майбутнє. Для українських дітей запланована культурна та розважальна програми. Також із дітьми працюватимуть психологи.

Українські діти вже зустрілися з українськими дипломатами в Латвії.

«Ми раді, що в Латвії є багато людей, які хочуть допомогти Україні, приймають українських дітей, щоб показати їм, як живуть у Латвії і взагалі в Євросоюзі, щоб допомогти їм забути пережиті страждання», – наголосив посол України Євген Перебийніс. Українські дипломати подарували дітлахам яскраві жовті і блакитні футболки з написом «Latvija».

16 липня увечері до Латвії також прибула ще одна група у складі сорока восьми дітей українських військовослужбовців. Крайова дума латвійського міста Руцава у співпраці з Українським центром молоді та дітей Латвії, відгукнувшись на звернення українських громадських організацій «Офіцери Майдану» та «Україна-світ», організували табір відпочинку для дітей українських військовослужбовців та сиріт у мальовничому місці на березі Балтійського моря.

XS
SM
MD
LG