Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: обладнання, яким прослуховували активістів Майдану, завезли за підтримки спецслужб Росії


Голова СБУ Василь Грицак
Голова СБУ Василь Грицак

Служба безпеки України вилучила комплекс обладнання, яке незаконно використовувалося для прослуховування телефонних розмов опозиційних лідерів та активістів під час Революції гідності. Про сьогодні доповів президентові голова СБУ Василь Грицак, повідомляє сайт відомства.

«У ході проведення спецоперації в місті Києві СБУ затримала групу осіб, на чолі з діючим співробітником – підполковником центрального управління СБУ, яка займалась незаконним прослуховуванням. У зловмисників вилучено надсучасний спеціальний комплекс для зняття даних з каналів мобільного зв’язку (GSM). За оперативною інформацією, в Україну комплекс потрапив контрабандним шляхом при безпосередній участі спецслужб Російської Федерації. Перевіряється також інформація про можливу участь колишнього голови СБУ Якименка у ввезенні спецтехніки до України», – йдеться в повідомленні.

Грицак також повідомив, що аналогів такої спеціальної системи перехоплення в Україні немає, її виготовила підконтрольна спецслужбам Росії закордонна фірма.

За фактом вилучення техніки порушено кримінальне провадження за статтею про незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації.

Позиції російської сторони щодо цієї заяви наразі немає, але Москва неодноразово стверджувала, що не мала жодного стосунку до подій на Майдані, які поза тим у Кремлі називали переворотом і поваленням законної влади на чолі з Віктором Януковичем.

Революція гідності або Євромайдан – це період в новітній історії України з 21 листопада 2013-го до лютого 2014 року, який позначився боротьбою українців за повалення корупційного режиму Віктора Януковича, інтеграцію в ЄС, захист прав і свобод громадян в Україні. В цій боротьбі віддали життя більше ніж сотня людей, які потерпіли у сутичках або були розстріляні силовиками. Розслідування щодо винуватців убивств тривають досі, а тодішні державні керівники, більшість із яких перебувають у розшуку, переховуються від правосуддя за межами України.

XS
SM
MD
LG