Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 17:42

Голова ОБСЄ пропонує використати щодо Донбасу досвід Белграда і Приштини


Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич, Мінськ, 21 липня 2015

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич під час зустрічі з представниками Тристоронньої контактної групи у Мінську запропонував використати досвід переговорів між Белградом та Приштиною.

Сьогодні, 21 липня, у Мінську проходить сьоме засідання Тристоронньої контактної групи зі врегулювання ситуації на Донбасі. На відміну від попередніх зустрічей, на ньому присутній голова ОБСЄ Івіца Дачич.

Він зустрівся з учасниками Тристоронньої контактної групи, а також з головами чотирьох підгруп: економічної, політичної, гуманітарної та безпекової.

«Я хотів би тут надати імпульс, поштовх для роботи, думаю, що значна робота вже здійснена, узгоджений текст угоди про відведення танків та певних видів озброєння до 100 міліметрів. І маю надію, що наша праця буде поштовхом для прискорення подальшого процесу», – сказав Дачич після двогодинних переговорів.

За його словами, ця угода має буте верифікована ще сьогодні увечері.

«Наша мета – щоб зброя була складена і щоб був досягнутий успіх шляхом політичного діалогу. Я брав участь у діалозі між Белградом та Приштиною, і мій досвід свідчить, що успіх полягає не у серйозних кроках, яких важко досягти, а у щоденних невеликих кроках, які вирішують певні проблеми, що у підсумку можуть привести до врегулювання кризи», – наголосив Дачич.

Він визнав, що переговори щодо проведення місцевих виборів на Донбасі, які на його думку є ключовим питанням і мають стати знаком стабілізації у регіоні, поки ще не досягли істотного прогресу.

Сьогодні в Мінську відбуваються чергові засідання контактної групи щодо України та підгруп – з політичних питань, з безпеки, з гуманітарних та соціально-економічних питань.

Представники угруповань «ДНР» і «ЛНР» раніше підтверджували участь у засіданні, і казали на своїх сайтах про те, що домагатимуться 21 липня в Мінську повернення на контрольовані ними території вивезених раніше звідти дітей.

Остання зустріч Тристоронньої контактної групи відбулася 7 липня. Тоді за її наслідками представник ОБСЄ Мартін Сайдік заявив, що зустріч була конструктивною, і висловив сподівання на «конкретні кроки» сторін під час наступної зустрічі.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG