Доступність посилання

ТОП новини

Візит французьких політиків до Криму порушує міжнародне право – МЗС Франції


Прапор Франції (ілюстраційне фото)
Прапор Франції (ілюстраційне фото)

МЗС Франції називає візит групи французьких парламентаріїв до Криму порушенням міжнародного права.

«Ми справді шкодуємо. Такий візит до Криму дійсно є порушенням міжнародного права», – заявив у середу, 22 липня, речник МЗС Франції Ромен Надаль.

За його словами, десять французьких парламентаріїв оголосили про свій візит до Росії, а потім до Криму. «Це особиста ініціатива парламентаріїв», – наголосив Надаль.

У МЗС України вважають візит французьких політиків до Криму неповагою до українського суверенітету.

«МЗС України закликає усіх іноземних громадян чітко дотримуватися законодавства України та порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. До порушників будуть застосовані визначені законодавством України обмеження, зокрема шляхом заборони на в’їзд на територію України», – наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві у середу.

Делегація Національних зборів і Сенату Франції планує відвідати Москву і Криму попри санкції Заходу. Понад десять французьких політиків на чолі з Тьєррі Маріані 22 липня ввечері прибудуть у Москву, а 23 липня після зустрічей у Держдумі вирушить до Криму.

Тьєррі Маріані є членом комісії національних зборів Франції з міжнародних справ (нижньої палати парламенту). Разом з президентом Російської залізниці Володимиром Якуніним він є співпрезидентом асоціації «Франко-російський діалог». У квітні Маріані разом з іншими депутатами приїжджав до Москви всупереч позиції голови нижньої палати французького парламенту Клода Бартолона.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися минулого року, після російської анексії Криму.

Наприкінці лютого, на початку березня 2014 року перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту Росії війська без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів. 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Євросоюз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала. Також вони звинувачують Москву у підтримці донбаських сепаратистів, Росія відкидає ці звинувачення.

XS
SM
MD
LG