Доступність посилання

ТОП новини

В Баку почався суд над журналісткою Ісмаїловою


Хадіджа Ісмаїлова
Хадіджа Ісмаїлова

Суд у столиці Баку Азербайджані розпочав у п’ятницю слухання у справі ув’язненої журналістки Хадіджи Ісмаїлової після майже її семимісячного перебування у СІЗО.

Слідчі звинувачують Ісмаїлову в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності та зловживанні повноваженнями.

Сторона захисту та міжнародні правозахисні організації стверджують, що звинувачення щодо журналістки є політично мотивованими і його можна вважати розплатою за розслідування фінансових операцій, здійснених президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим та членами його родини. Ісмаїлова, яка писала матеріали і для Радіо Свобода, якраз була відома такими своїми розслідуваннями.

За час ув’язнення заклики щодо звільнення Ісмаїлової розміщували провідні світові медіа.

15 травня головний редактор Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода Ненад Пеїч сказав, що ув’язнення Ісмаїлової «не має нічого спільного з якимсь її правопорушенням – воно має на меті змусити Хадіджу і Радіо Свобода замовкнути, і ніщо інше».

Також на початку травня неурядова організація ПЕН-центр у Нью-Йорку заочно вручила Хадіджі Ісмаїловій нагороду як в’язневі сумління.

XS
SM
MD
LG