Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 23:03

Киргизстан: президент Атамбаєв підтримує розірвання угоди зі США


Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв підтримує рішення уряду країни про розірвання угоду про співпрацю зі США. Атамбаєв звинувачує США у «провокаціях», спрямованих на підрив внутрішньої гармонії у Киргизстані.

У понеділок, 27 липня, Алмазбек Атамбаєв заявив, що рішення Вашингтона щодо нагородження правозахисника, ув’язненого у Киргизстані, може бути небезпечним, оскільки підігріватиме «сепаратистські настрої» серед узбецької меншини у Киргизстані.

Бішкек офіційно припинив минулого тижня угоду про співпрацю зі США від 1993 року, після незгоди з рішенням Держдепартаменту США нагородити ув’язненого киргизького правозахисника Азімжана Аскарова престижною нагородою з прав людини. 17 липня МЗС Киргизстану навіть викликало тимчасового повіреного у справах США в Бішкеку Річарда Майлса на знак протесту проти такого рішення Держдепартаменту.

Аскаров був засуджений до довічного ув’язнення за звинуваченням в організації сутичок між місцевими узбеками і киргизами на півдні Киргизстану, коли загинуло понад 400 людей. Його також визнали винним у причетності до вбивства співробітника міліції під час заворушень 2010 року.

Сам правозахисник заперечує будь-які звинувачення і каже, що його справа є політично мотивованою.

XS
SM
MD
LG