Доступність посилання

ТОП новини

Олланд вирішить долю двох «Містралів» для Росії в найближчі тижні


Президент Франції Франсуа Олланд заявив про вирішення упродовж «найближчих тижнів» питання про передачу Росії двох десантних кораблів типу «Містраль».

«У нас є контрактні зобов’язання… Ми у стадії дискусії, яка потребує рішення, яке я маю ухвалити в найближчі тижні», – сказав Олланд у понеділок увечері.

Два десантні кораблі типу «Містраль», згідно з французько-російською угодою на суму близько 1 мільярда 200 мільйонів євро, мали надійти Москві у 2014 та 2015 роках. Але торік угоду про постачання було зупинено через застосування країнами Заходу санкцій щодо Росії через анексію нею Криму і підтримку сепаратистів на сході України. Франція навіть пропонувала розірвати угоду, на що у Кремлі заявили, що вимагатимуть відшкодування за дострокове розірвання у розмірі, фактично рівному вартості цих кораблів.

Вертольотоносці типу «Містраль» французького виробництва призначені для перевезення військ, висадки десанту і управління кораблями. Вони можуть транспортувати понад чотири десятки вертольотів різного класу і близько тисячі осіб з бронетехнікою і десантними катерами.

XS
SM
MD
LG