Доступність посилання

ТОП новини

У Києві показали, як може виглядати новий Український дім


Урбаніст про новий Український дім
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

У Києві у вівторок презентували проекти-переможці в номінації «Міжнародний культурний центр «Український дім на Європейській площі» конкурсу «Територія гідності». Першу та третю премію здобули українці, другу – команда з Китаю.

Перше місце посів проект «Місце, де Україна зустрічається з Європою» Марії Пахомової та Андрія Шуляра. «Ми намагалися переосмислити роль Українського дому в міському середовищі і його як соціального феномену. Адже раніше це був музей Леніна, ідеологічна, майже культова споруда, сьогодні ж вона майже ніяк не використовується», – розповідає урбаніст.

За проектом, в Українському домі мають з’явитися Бібліотека Майдану, Вільний університет Майдану, лекційні кімнати та відкриті офіси. Передбачено також переобладнання зовнішнього простору та реконструкція Європейської площі. Архітектори кажуть, що для втілення проекту потрібно щонайменше п’ять років.

Проект команди, яка отримала першу премію
Проект команди, яка отримала першу премію

На початку червня відбулося засідання Міжнародного журі конкурсу, яке визначило переможців у кожній номінації. Ці проекти винесуть на публічні обговорення. Як зазначають організатори, важливо, щоб ідеї, які обрало фахове журі, також були підтримані киянами.

XS
SM
MD
LG