Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 02:32

У Росії оштрафували засновницю спільноти для дітей-гомосексуалістів


Олена Климова

У Росії, в місті Нижньому Тагілі суд оштрафував у вівторок на 50 тисяч рублів (нині майже 18,5 тисяч гривень) засновницю інтернет-спільноти «Діти-404» для ЛГБТ-підлітків Олену Климову. Суд визнав її винною у «пропаганді нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх», повідомила російська служба Радіо Свобода.

Климова заявила, що має намір оскаржити рішення суду.

Проект «Діти-404» був створений навесні 2013 року для надання підтримки та психологічної допомоги підліткам із нетрадиційною сексуальною орієнтацією. У спільноті в соціальній мережі «ВКонтакте» учасники розповідають про свої проблеми.

У січні 2014 року за зверненням відомого своєю гомофобною позицією петербурзького міського депутата Віталія Мілонова щодо Олени Климової було заведено адміністративну справу про «пропаганду гомосексуалізму». Суд у Нижньому Тагілі спершу не знайшов складу злочину в її діях як засновника проекту «Діти-404». Проте пізніше «Роскомнагляд» за рішенням суду в Санкт-Петербурзі заніс ресурс у «чорний список».

У Росії вже два роки чинний закон, що забороняє «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх», але не дає визначення, що саме вважати «нетрадиційним». Правозахисники різко критикують цей суперечливий закон, зокрема, й через те, що він фактично дає підстави забороняти проведення гей-парадів та інших публічних акцій ЛГБТІ-спільноти, які теоретично можуть побачити діти.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG