Доступність посилання

ТОП новини

Термін подачі заявок у нову прокуратуру продовжили до 10 серпня – Сакварелідзе


Давід Сакварелідзе
Давід Сакварелідзе

Термін подачі заявок для участі у відкритому конкурсі на посади прокурорів місцевих прокуратур і їхніх заступників продовжили з 2 до 10 серпня.

«Кількість заявок кожного дня збільшується вдвічі, а то й втричі. Тому через велику кількість охочих ми вирішили продовжити термін подачі заявок. Наразі вже отримали 1300 заявок, і це лише від зовнішніх кандидатів, які жодного дня не працювали в системі. Тобто в цю кількість не входять заявки від наших теперішніх працівників», – повідомив перший заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе.

Процедура відбору складатиметься з чотирьох етапів: професійного тесту, тесту на логіку, психологічного портрету та онлайн-співбесідою перед конкурсною комісією. Перший тест охочі складатимуть 15 серпня.

Для подачі заявок на території України вже створено п’ять координаційних центрів: у Києві, Львові, Одесі, Харкові і Дніпропетровську.

«У Києві це Національна академія прокуратури України, яка перекриває Київ, Київську область, Вінницьку, Житомирську, Рівненську, Чернігівську і Черкаську області. У Львові прийом документів триває в обласній прокуратурі, і туди можуть подавати заявки люди з Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької і Хмельницької областей. В Одесі також набір проходить в обласній прокуратурі. Там це Одеська, Миколаївська, Кіровоградська і Херсонська області. Харків: Харківська, Полтавська, Сумська і Луганська області. І Дніпропетровськ – це Дніпропетровська, Запорізька і Донецька області», – перелічив Сакварелідзе.

При цьому заступник генпрокурора зазначив, що у конкурсі можуть брати участь лише цивільні прокурори, а військові, що працюють у військових прокуратурах, – ні.

Серед вимог до кандидатів – не менш як п’ять років юридичного стажу або не менш як три років стажу у прокуратурі. Загалом за результатами конкурсу планують набрати 700 прокурорів на місцях.

Відповідно до змін до закону «Про прокуратуру», місцеві прокуратури будуть об’єднувати в собі 5–6 або й більше районних прокуратур. Документом також встановлюється, що загальна чисельність працівників органів прокуратури становить 15 тисяч осіб зі зменшенням кількості прокурорів з 1 січня 2018 року до 10 тисяч.

XS
SM
MD
LG