Доступність посилання

ТОП новини

КСУ оприлюднить висновок про зміни до Конституції в частині децентралізації


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Конституційний суд України повідомив, що ухвалив і 31 липня оприлюднить висновок щодо відповідності Конституції законопроекту зі змінами до Основного закону в частині децентралізації.

«31 липня о 12:00 Конституційний суд України офіційно оприлюднить ухвалений 30 липня висновок у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади вимогам статей 157 і 158 Конституції України», – повідомляє прес-служба КСУ.

16 липня парламент проголосував за направлення на розгляд Конституційного суду президентського законопроекту змін до Конституції в частині децентралізації, віддавши за це 288 голосів. Після висновків Конституційного суду законопроект знову направлять у Верховну Раду, де для його ухвалення необхідно буде не менш як 300 голосів.

Як наполягало напередодні керівництво держави, ухвалити його депутати повинні до місцевих виборів 25 жовтня.

Законопроект передбачає, що джерелом влади повинні стати місцеві громади, які самі будуть збирати податки і розподіляти бюджети. Обласні та районні адміністрації ліквідують, держава ж буде представлена на місцях інститутом префектів.

Як говорив у своєму виступі перед голосуванням президент України Петро Порошенко, жодного особливого статусу для Донбасу зміни не передбачають.

XS
SM
MD
LG