Доступність посилання

ТОП новини

Нового голову «Талібану» підтримали лише деякі групи бойовиків


Близький помічник покійного лідера талібів мулли Мохаммада Омара заявляє, що новообраний глава «Талібану» стикається зі суттєвою опозицією зсередини угруповання бойовиків.

Мулла Ахтар Мохаммад Мансур, «міністр авіації» афганських талібів в період 1996-2001 років, був оголошений новим лідером угруповання напередодні, 30 липня, після підтвердження бойовиками смерті Омара.

Але мулла Мохаммад Хасан Рахмані, який був губернатором провінції Кандагар під час правління талібів, розповів Радіо Вільний Афганістан, що Мансур був обраний лише невеликою групою керівників «Талібану», попри опозицію деяких чільних командирів, серед яких називають муллу Абдуразіка і муллу Абдул-Каїма Закера.

Рахмані повідомив, що він і його група хотіли бачити новим лідером Маулаві Якуба, 23-річного сина мулли Омара, але його назвали надто молодим ті, хто вибрав Мансура.

Водночас Рахмані сказав, що в питанні проведення мирних переговорів з урядом Афганістану, які були зупинені після оголошення про смерть Омара, розбіжностей в угрупованні немає.

Через оголошення про смерть провідника талібів мулли Мухаммада Омара перенесли на невизначений термін друге коло переговорів між урядом Афганістану і представниками «Талібану», що мало відбутися сьогодні, 31 липня.

На тлі учорашнього офіційного повідомлення від талібів про смерть Омара (адміністрація президента Афганістану оголосила, що він помер іще навесні 2013 року – ред.). ЗМІ заговорили про ймовірність поділу між поміркованими талібами, які виступають за мирні переговори з Афганістаном, і радикалами, які хочуть продовжити 14-річний заколот.

XS
SM
MD
LG