Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк доручив обрахувати вартість переходу армії на професійну основу


Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомляє, що доручив міністрові оборони Степанові Полтораку прорахувати вартість створення професійної армії в Україні. Про це він заявив під час робочого візиту в Харкові.

«Я дав доручення міністрові оборони почати розрахунки щодо переходу на класичну професійну армію і моделювання нової системи навчання, нової системи мобілізації для українських військовослужбовців», – наголосив Яценюк.

За його словами, під час створення нової моделі армії потрібно використовувати подібну модель навчання до тієї, що втілили для нових поліцейських.

30 липня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про необхідність переведення армії на контрактну основу.

Аваков додав, що буде звертатися зі своєю пропозицією до президента.

Нещодавно правозахисники заявляли про масові порушення під час призову і мобілізації. Зокрема, в Харкові, як заявляв директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, правозахисники зафіксували до 200 випадків, коли молодих людей призовного віку затримували і без пояснень доставляли на збірний пункт.

Крім того, на Закарпатті останнім часом почали з’являтися повідомлення про те, що затриманих за підозрою в контрабанді відправляли до військкомату.

Восени 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович указом скасував призов до Збройних сил на 2014 рік і визначив перехід на формування армії на контрактних засадах.

У травні 2014 року тоді виконувач обов’язків президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав указ, яким відновлювався призов на строкову військову службу до Збройних сил через агресію Росії.

Крім того, в Україні провели вже кілька хвиль мобілізації військовозобов’язаних запасу через бойові дії на сході України.

XS
SM
MD
LG