Доступність посилання

ТОП новини

Депутати просять ЦВК не допустити участі у виборах прокомуністичних партій


31 липня народні депутати із фракції «Народний фронт» Ігор Алексєєв, Андрій Помазанов і Дмитро Сторожук передали голові ЦВК Михайлові Охендовському листи від Міністерства юстиції, в яких зазначено, що Комуністична партія України, Комуністична партія України (оновлена) і Комуністична партія робітників та селян не можуть брати участь у виборах, бо підпадають під дію закону про декомунізацію.

«Нам важливо, щоб ніхто не саботував виконання цього закону і ми хочемо, щоб ЦВК невідкладно оприлюднила рішення Міністерства юстиції і надала роз’яснення територіальним виборчим комісіям, щоб вони не реєстрували прокомуністичні партії. Поки такого роз’яснення не було», – зазначив Ігор Алексєєв.

Після зустрічі з Михайлом Охендовським депутати повідомили: голова ЦВК повністю погодився з тим, що участь у виборах заборонених партій недопустима.

«Ми знайшли повне розуміння. Голова сказав, що не може відповідати за кожного члена ЦВК, але зазначив, що норми закону про заборону комуністичного режиму будуть виконуватися і цього вимагатимуть від територіальних виборчих комісій», – сказав Андрій Помазанов.

Також, за словами Помазанова, роз’яснення щодо того, які партії не можуть брати участь у місцевих виборах і чому, розмістять на сайті ЦВК.

Проте, як повідомили депутати, проконтролювати, чи дійсно виконуватимуть рішення Мін’юсту щодо заборони реєстрації у виборах трьох партій, можна буде лише з початком виборчої кампанії. А найбільше порушень очікують саме від територіальних виборчих комісій, які, за словами депутатів, через суди можуть домагатися права допустити до виборів заборонені партії.

«Якщо все-таки виборча комісія зареєструє заборонену партію, це стане підставою для припинення повноважень цієї комісії і ЦВК призначить нову», – підкреслив Дмитро Сторожук.

24 липня міністр юстиції Павло Петренко заявив, що своїми наказами анулював статус і права партій Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян. За його словами, ці партії в своїй діяльності, в найменуванні, у символіці, статуті і програмі не відповідають вимогам закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». Цей закон парламент України ухвалив у квітні цього року.

XS
SM
MD
LG