Доступність посилання

ТОП новини

Нацгвардійцям не вистачає військових госпіталів – командир медроти


Для нацгвардійців потрібно створити хоча б три нові госпіталі, оскільки для них зараз існує лише один, сказав командир медичної роти Північного територіального управління Нацгвардії Ігор Ільків у коментарі Радіо Свобода для програми «Молодь Плюс».

Вони повинні вміщувати хоча б 250 хворих і бути розміщені в різних регіонах України, наприклад, у Львові, Одесі, Харкові чи Києві, додав лікар.

«Нацгвардія трошки важче переживає всі питання, ніж Збройні сили України. У Збройних силах хоча б була налагоджена структура госпіталів, медичних рот, військово-польових госпіталів, шпиталів, яка зараз працює і діє. А у Нацгвардії немає госпіталів, окрім одного недалеко від Львова, хоча й тут хворих вже назбиралось багато», – сказав Ільків.

Маючи досвід роботи у миротворчих місіях ООН у гарячих точках, Ігор Ільків також зазначив, що лише в Україні в часи гібридної війни військових лікарів можуть розстріляти під час виконання службових обов’язків у зоні бойових дій.

«Гібридна війна взагалі неправильна. Я був у миротворчих військах, був на виїздах, а тепер маю досвід цієї війни. Завжди з медичною службою – чи то ворог, чи ні – взаємодіяли, їх поважали, ніколи не нищили та не розстрілювали. Ми ж самі, наша медрота поховала чотирьох людей, а п’ятий пропав безвісти. Їх нахабно обстріляли і підірвали під час відступу з Дебальцева, коли вони везли поранених і важко хворих», – додав командир медроти.

XS
SM
MD
LG