Доступність посилання

ТОП новини

Крим покинули 10 тисяч кримських татар – Джемілєв


Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявляє, що з часу анексії Криму Росією, з півострова виїхали щонайменше 10 тисяч кримських татар.

«Жорстка дискримінація та беззаконня щодо кримських татар, особливо викрадення і вбивства молодих людей, примусові заклики молоді у російську армію з перспективою відправити їх на війну зі своїми братами-українцями, повна відсутність демократичних свобод і відсутність будь-яких перспектив для молодих людей в окупованому Криму змушує багатьох знову покидати свою батьківщину і переселятися на материкову частину України», – заявив Джемілєв у неділю, 2 серпня, на Всесвітньому конгресі кримських татар в Анкарі, повідомляє «Крим.Реалії».

Джемілєв наголосив, що після так званої «кримської весни» на півострів прибули з місць депортації 76 сімей, але жодній з них не дозволили оселитися у Криму, оскільки «щорічна квота» вже вичерпана, і всі вони повернулися назад. За його словами, у попередні роки у Крим поверталися до 2 тисяч людей на рік.

«Складається чітке і небезпідставне враження, що беззаконня щодо кримських татар відбуваються, у тому числі, саме з метою витіснити їх за межі Криму», – зазначив Джемілєв.

За його інформацією, наразі до Криму завозиться велика кількість етнічних росіян як з самої Росії, так і біженців з районів бойових дій на сході України.

Росія анексувала українських Крим у березні 2014 року. Україна і Захід не визнають цього і вважають півострів українською територією.

XS
SM
MD
LG