Доступність посилання

ТОП новини

Росіяни підтримують відключення інтернету – опитування


Понад половина росіян підтримали б «відключення інтернету» у разі оголошення надзвичайного стану в країні. Згідно з опитуванням, проведеним Всеросійським центром вивчення громадської думки, 58% росіян підтримали б такий крок, а 49% підтримують ідею цензури у світовій мережі.

Дослідження також показало, що 42% росіян регулярно заходять в інтернет, натомість 38% не використовують його взагалі.

На думку 73% опитаних, «негативна інформація» про держслужбовців не має оприлюднюватися в інтернеті, 42% погодилися з твердженням, що іноземні уряди використовують мережу «проти Росії та її інтересів».

45% учасників опитування заявили, що підтримують ідею блокування сайтів зарубіжних ЗМІ.

Минулого місяця президент Росії Володимир Путін підписав закон про так зване «право на забуття». Документ передбачає право громадян вимагати від операторів пошукових систем видаляти посилання на інформацію, що їх не влаштовує. Вимагати видалення інформації громадяни Росії зможуть і в тому випадку, якщо вона визнана такою, що «втратила значення для заявника в силу подальших подій». Це, зокрема, стосується відомостей про злочини у випадку погашеної судимості.

Законопроект був ухвалений Держдумою Росії 3 липня. Через п’ять днів документ схвалили в Раді Федерації. Представники інтернет-спільноти розкритикували законопроект, заявивши, що він обмежує право громадян на доступ до інформації.

XS
SM
MD
LG