Доступність посилання

ТОП новини

Макфол: Путін вважає, що США мріють захопити Росію


Екс-посол США у Росії Майкл Макфол вважає, що головна причина, яка призвела до напруження у відносинах між Москвою та Вашингтоном, полягає у стереотипах Кремля щодо можливостей Америки.

В інтерв’ю Радіо Свобода Макфол заявив, що російський президент Володимир Путін віддає багато влади силовикам. «А вони вважають, що ми, США, робимо багато чого, щоб підірвати режими, які недружні нам», – наголосив Макфол.

Одним із таких стереотипів колишній посол назвав звинувачення у тому, що протести у Москві у 2012 році організував особисто він за підтримки ЦРУ.

За словами Майкла Макфола, після переобрання Путіна президентом з’ясувалося, що у нього і американського лідера Барака Обами дуже різні погляди на світ.

«Уявлення Путіна про світ не припускають співпраці зі США. Путін вважає, що Сполучені Штати мріють захопити і послабити Росію», – каже дипломат, наголошуючи, що Обама у міжнародних контактах дотримується підходу, заснованого на взаємній вигоді для кожної зі сторін.

«І в цьому – фундаментальна різниця», – зазначив Майкл Макфол.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися минулого року, після російської анексії Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

XS
SM
MD
LG