Доступність посилання

ТОП новини

У США помер дослідник Голодомору Роберт Конквест


У своєму будинку в Пало-Альто, Каліфорнія, у віці 98 років внаслідок пневмонії помер видатний дослідник Голодомору, а також всього радянського періоду Роберт Конквест. Це сталося 3 серпня.

Конквест народився у 1917 році у Великій Британії і протягом всього життя був підданим Об’єднаного королівства. Брав участь у Другій світовій війни, до 1956 року працював на дипломатичній службі. Після цього став письменником.

У 1968 році Роберт Конквест завершив роботу над книжкою «Великий терор: сталінські чистки 30-х», яка ґрунтувалася як на офіційних радянських даних, у тому числі опублікованих під час хрущовської «відлиги», так і на свідченнях українських і російських утікачів від радянського режиму.

У 1986 році Конквест опублікував книжку «Жнива скорботи: радянська колективізація і терор голодом», темою якої був Голодомор в Україні та на деяких інших територіях СРСР. Тоді він назвав прорадянські погляди лівих інтелектуалів на Заході «моральною ганьбою».

«Іноді люди називають демократів короткозорими та безглуздими. Але гадаю, ви хочете бути трохи короткозорими. Це краще, ніж мати довгий погляд у неіснуюче майбутнє», – сказав свого часу Конквест в інтерв’ю популярній у США розмовній радіостанції NPR.

XS
SM
MD
LG