Доступність посилання

26 Травень 2017, Київ 18:39
Новини | Суспільство

Україна скасувала заборону на в’їзд ВІЛ-позитивних іноземців


Заборону на в’їзд в Україну іноземців й осіб без громадянства з ВІЛ-позитивним статусом скасували, повідомили у прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За повідомленням, заборона на імміграцію в Україну людям, які живуть з ВІЛ, була встановлена переліком інфекційних хвороб, захворювання на які є підставою для відмови в наданні дозволу на імміграцію в Україну, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 жовтня 2001 року.

22 липня 2015 року омбудсмен направила листа на адресу міністра охорони здоров’я України з проханням усунути з переліку дискримінаційні положення і привести його у відповідність до міжнародних і європейських стандартів в галузі захисту прав людини.

У відповідь МОЗ повідомило, що наказом від 11 червня ВІЛ-інфекцію як підставу для відмови у наданні дозволу на імміграцію в Україну з переліку виключили. Зміни до переліку набули чинності 10 липня 2015 року, додали у прес-службі омбудсмена.

«Таким чином, на сьогодні іноземцям та особам без громадянства з ВІЛ-позитивним статусом гарантується можливість безперешкодно іммігрувати в Україну, шукати без надмірних і невиправданих перешкод офіційного працевлаштування», – йдеться в повідомленні.

Як додали у офісі омбудсмена, ухваливши таке рішення, Україна приєдналась до близько 140 прогресивних держав, які також скасували подібні заборони як необґрунтовані.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG