Доступність посилання

ТОП новини

В Україні через три місяці національна поліція замінить міліцію – МВС


Патрульна поліція у Києві, липень 2015 року
Патрульна поліція у Києві, липень 2015 року

В Україні через три місяці національна поліція замінить міліцію, повідомляє керівник департаменту юридичного забезпечення МВС України Денис Горбась.

«З моменту опублікування Закону України «Про національну поліцію» розпочнеться перехідний етап, що триватиме 3 місяці. В найближчий час буде сформовано територіальні підрозділи національної поліції України та внесено зміни до законодавства», – зазначив Горбась.

У МВС зазначають, що протягом місяця з дня опублікування закону буде створено новий центральний орган виконавчої влади – Національну поліцію, його керівника призначатиме Кабмін за поданням прем’єр-міністра України на підставі пропозиції міністра внутрішніх справ України.

Також упродовж місяця мають бути створені територіальні підрозділи Національної поліції.

Відповідно до норм закону, до складу Національної поліції увійдуть підрозділи кримінальної та патрульної поліції, а також органи досудового розслідування, поліція охорони, спецполіція та поліція особливого призначення.

4 серпня президент України Петро Порошенко підписав закон про поліцію, 6 серпня у виданні «Голос України» буде надруковано цей закон.

4 липня патрульні поліцейські у Києві склали присягу і почали працювати.

Як заявила тоді перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе, вони працювали у тестовому режимі як служба МВС до вступу в силу закону «Про Національну поліцію».

Нова патрульна служба є одним із нововведень, запропонованих концепцію реформування МВС. Перехід до нової форми патрулювання триватиме, як прогнозують, до півроку, і крім Києва, патрульна служба буде впроваджена у Львові, Одесі, Харкові, Луцьку, Дніпропетровську.

XS
SM
MD
LG