Доступність посилання

ТОП новини

В інавгураційній промові президент Польщі не згадав Україну


Анджей Дуда (п) складає присягу в парламенті Польщі, 6 серпня 2015 року
Анджей Дуда (п) складає присягу в парламенті Польщі, 6 серпня 2015 року

Новий президент Польщі Анджей Дуда, який 6 серпня урочисто склав присягу у польському Сеймі, у своїй інавгураційній промові жодного разу не згадав Україну, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Під час виступу Дуда окремо говорив про зовнішньополітичний вектор країни. «У польській міжнародній політиці не потрібно робити революцію, її треба відкоригувати. Йдеться про те, як ми говоримо про наші завдання, прагнення, про спосіб представлення нашої точки зору. Ми повинні дбати про розбудову ЄС і НАТО. Це надзвичайно важливо для Польщі», – наголосив Дуда.

Він також зазначив, що впродовж найближчого часу Польща вимагатиме від НАТО додаткових гарантій своєї безпеки і «більшої присутності НАТО у цій частині Європи».

Дуда заявив, що потрібно активізувати діяльність Вишеградської групи й пожвавити зв’язки між країнами Центральної Європи, розташованими між Балтійським й Адріатичним морями.

Президент Польщі зазначив, що вестиме активну історичну політику й боротиметься за правду про минуле. Зокрема, він додав, що дбатиме про те, щоб відносини з сусідніми країнами будувалися на правді про минулі події.

Дуда також подякував покійному Лехові Качинському, якого вважає своїм наставником. Президент поообіцяв полякам виконувати усі свої передвиборні обіцянки, зокрема зниження пенсійного віку. Сильний наголос новий президент Польщі зробив на необхідності об’єднання розсвареного польського суспільства. За його словами, у Польщі потрібно відбудувати таку спільноту як та, що була в часи «Солідарності».

«Несподіване те, що у промові не було навіть слова про ситуацію в Україні і польську східну політику. Це найбільший геополітичний виклик для Польщі. Це вже черговий виступ нового президента, який ці справи однозначно оминає», – так відреагувало на промову Дуди впливове польське видання Gazeta Wyborcza.

Президент Анджей Дуда – п’ятий президент демократичної Польщі. На посаду президента його висунула опозиційна партія Право і справедливість, яка, за багатьма прогнозами, має шанс здобути перемогу на жовтневих парламентських виборах і сформувати уряд.

В оприлюдненому за день до інавгурації інтерв’ю інформагенції РАР Дуда сказав, що намагатиметься розширити кількість учасників міжнародних переговорів з урегулювання на Донбасі і залучити до них Польщу та інші країни-сусіди України.

XS
SM
MD
LG