Доступність посилання

ТОП новини

У Таджикистані російські військові знищили відеозаписи Радіо Свобода


Під час засідання російського суду в Душанбе, 7 серпня 2015 року
Під час засідання російського суду в Душанбе, 7 серпня 2015 року

У Таджикистані російські військові офіцери відібрали і частково знищили відеоматеріали журналістів Радіо Свобода, які висвітлюють судовий процес у Душанбе, що привертає значну увагу.

Незважаючи на дозвіл російського судді суду 109-го гарнізону Збройних сил Росії в Душанбе Дмитра Норвінда вести відеозапис, після закінчення судового засідання кореспондентів Радіо Озоді – таджицької служби Радіо Свобода – Абдулло Ашурова і Амріддіна Оліма зупинили й допитали російські військові. Один із них, що представився полковником Перепелицею, відібрав відеообладнання. Коли через годину його повернули, частина записів була знищена.

За словами кореспондентів, полковник грубо ображав їх, а Радіо Свобода називав «інструментом антиросійської американської пропаганди».

Журналісти Радіо Свобода висвітлюють суд у Душанбе над двома російськими військовими, яких підозрюють у вбивстві таджика, водія таксі минулого року. Суддя дозволив їм зняти на засіданнях суду, що триває з вівторка, відеосюжет на 5 хвилин.

Росія тримає в Таджикистані, що є її союзником у регіоні, близько 7 з половиною тисяч своїх військових. Об’єкти 201-ї російської військової бази в Таджикистані розташовані в містах Душанбе, Кургонтеппа й Кулоб, а також на кількох полігонах.

XS
SM
MD
LG