Доступність посилання

ТОП новини
16 Лютий 2019, Київ 13:58

МЗС України: російська влада в Криму зухвало ігнорує права кримських татар


Будівля МЗС України

Міністерство закордонних справ України у неділю, 9 серпня, у Міжнародний день корінних народів світу, заявило про систематичне порушення та ігнорування прав корінного народу Криму – кримських татар.

«У день, коли міжнародне співтовариство віддає належне значному внеску корінних народів у розвиток світової цивілізації, корінні народи Автономної Республіки Крим змушені протистояти свавіллю російської окупаційної влади. Позбавлені права вільно жити на своїй історичній Батьківщині, корінні народи окупованого Криму піддаються дедалі сильнішому тиску з боку російської репресивної машини», – мовиться у заяві українського зовнішньополітичного відомства.

У МЗС наголошують, що російська окупаційна влада зухвало ігнорує фундаментальні права кримськотатарського народу, який понад 70 років тому вже пережив трагедію примусової депортації.

«Системними стали випадки обмеження свободи віросповідання та зібрань, тиск на представників корінних народів, зокрема на кримських татар, з метою відмови від громадянства України, а також придушення їхньої етнічної ідентичності. Посилюються гоніння на кримськотатарські ЗМІ та журналістів», – зазначають в МЗС.

У Міністерстві закордонних справ вчергове наголошують, що Росія має припинити окупацію Криму, порушення основних прав і свобод людини та витіснення з території півострова корінних народів.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, виступаючи перед учасниками II Всесвітнього конгресу кримських татар в Анкарі 1 серпня, заявив, що зараз кримські татари змушені «переживати новий варіант геноциду», виконавцем якого є «талановита спадкоємиця СРСР – путінська Росія».

Recommended

XS
SM
MD
LG