Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК просить Раду визначити населені пункти на Донбасі, де місцевих виборів не буде


©Shutterstock
©Shutterstock

Центральна виборча комісія звернулася до Верховної Ради щодо невідкладного визначення переліку населених пунктів на Донбасі, у яких місцеві вибори не будуть проводитися.

Як йдеться у повідомленні прес-служби ЦВК, рішення ухвалено у зв’язку з тим, що, відповідно до прикінцевих та перехідних положень закону «Про місцеві вибори», місцеві вибори не проводяться у Криму та деяких районах Донбасу «у зв’язку із здійсненням Росією тимчасової окупації та збройної агресії проти України та неможливістю забезпечення дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ».

У ЦВК зауважують, що перелік адміністративно-територіальних одиниць, у яких не проводяться місцеві вибори, визначається Верховною Радою в постанові про призначення місцевих виборів, проте у відповідній постанові цього переліку немає.

«Невизначення найближчим часом Верховною Радою переліку адміністративно-територіальних одиниць на території Донбасу, у яких чергові місцеві вибори не проводяться, створює ризик для належного та своєчасного здійснення передбачених законом процедур з організації підготовки та проведення місцевих виборів на відповідних територіях», – наголошують у ЦВК.

6 серпня президент України Петро Порошенко підписав закон про місцеві вибори. Закон, серед іншого, дозволяє ЦВК не проводити голосування у тих населених пунктах, де вважатиме цей процес небезпечним для життя громадян.

Натомість у Центральній виборчій комісії виступали за проведення місцевих виборів уже нині на всій підконтрольній Києву території Донецької і Луганської областей. Із такою позицією виступали раніше, зокрема, голова ЦВК Михайло Охендовський.

У липні депутати продовжили роботу другої сесії до 1 вересня. У разі необхідності голова Верховної Ради скликає пленарне засідання.

XS
SM
MD
LG