Доступність посилання

ТОП новини

У Раді пропонують перейменувати копійку на рубль


(©Shutterstock)

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який передбачає перейменування копійки на рубль.

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олег Мусій проект закону № 2491а «Про внесення змін до деяких Законів України щодо введення історично обґрунтованого найменування рубль як меншої частини грошової одиниці України гривні», проте текст документу наразі відсутній на сайті Ради.

За словами Мусія, цей законопроект розроблено з метою приведення найменування меншої частки грошової одиниці в Україні до історично обґрунтованої назви.

«З багатьох історичних джерел ми дізнаємось, що меншою частиною гривні був саме рубль. І саме рубль, а не копійка, був часткою гривні. З часу введення грошової одиниці в Україні – гривні, без історичного обґрунтування її меншу частину було названо словом копійка. Ухвалення цього проекту закону відновить історичну справедливість у застосуванні назви рубля як меншої частини грошової одиниці в Україні – гривні», – зазначає Мусій, слова якого цитує прес-служба «Блоку Петра Порошенка».

На підставі президентського указу «Про грошову реформу в Україні» від 25 серпня 1996 року в обіг введено гривню у вересні 1996 року.

Дивитись коментарі (22)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG