Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 14:06
Новини | Політика

Виявлені частини ракети допоможуть встановити походження «Бука», з якого збили «Боїнг-777» – Вестербеке


Ілюстративне фото: зенітно-ракетний комплекс «Бук» на виставці в місті Кубинка (Москвовська область)

Серед уламків, знайдених на місці авіакатастрофи «Боїнга-777» на Донбасі, фахівці виявили рештки, які можуть належати ракетному комплексу «Бук», повідомляє нідерландський прокурор Фред Вестербеке, який очолює розслідування.

«Ми виявили сім шматків щодо яких ми встановили, що вони не є частиною літака. Завдяки подальшому розслідуванню зараз ми робимо висновок, що це, ймовірно, частина ракети з зенітно-ракетного комплексу «Бук», – сказав Вестербеке у вівторок, 11 серпня, в інтерв’ю Reuters.

За його словами, тепер потрібно встановити, чи саме з цієї ракети збили «Боїнг-777» на Донбасі. «Якщо це так, ми отримаємо важливий матеріал для розслідування, який може допомогти встановити, звідки була доставлена ця ракетна система, кому вона належала, і де була зроблена», – зазначив Фред Вестербеке.

При цьому він наголосив, що наразі немає 100-відсоткової впевненості щодо зв’язку між виявленими ймовірними елементами ракети і збиттям літака.

Ці елементи є в розпорядженні обох органів, які ведуть у Нідерландах два окремі розслідування у справі збиття літака, – Ради розслідувань у справах безпеки, що з’ясовує причину катастрофи літака, і Спільної слідчої групи, яку створили п’ять країн – Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія і Україна, – і яка веде кримінальне розслідування, щоб встановити винних у катастрофі. Ці розслідування ведуться окремо, але час від часу обмінюються матеріалами, і з’ясування походження можливих елементів ракети – один із таких моментів, повідомили обидва нідерландські відомства. Результати дослідження цих елементів увійдуть до звіту Ради розслідувань у справах безпеки.

На цей звіт очікують у першій половині жовтня, на результати розслідування Спільної слідчої групи – дещо пізніше, ймовірно, до кінця року.

Попередні, неофіційно оприлюднені дані міжнародного розслідування, що ведеться в Нідерландах, свідчать, що малайзійський літак був збитий зенітною ракетою, випущеною з ракетної установки «Бук» із території, захопленої сепаратистами на сході України. Офіційно відомства, що ведуть розслідування, не коментують цих повідомлень. Москва і підтримувані нею сепаратисти заперечують будь-яку причетність до збиття літака.

Пасажирський «Боїнг-777» компанії Malaysian Airlines, що летів із Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, був збитий на Донбасі 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які були на борту літака.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG