Доступність посилання

ТОП новини

Виявлені частини ракети допоможуть встановити походження «Бука», з якого збили «Боїнг-777» – Вестербеке


Ілюстративне фото: зенітно-ракетний комплекс «Бук» на виставці в місті Кубинка (Москвовська область)

Серед уламків, знайдених на місці авіакатастрофи «Боїнга-777» на Донбасі, фахівці виявили рештки, які можуть належати ракетному комплексу «Бук», повідомляє нідерландський прокурор Фред Вестербеке, який очолює розслідування.

«Ми виявили сім шматків щодо яких ми встановили, що вони не є частиною літака. Завдяки подальшому розслідуванню зараз ми робимо висновок, що це, ймовірно, частина ракети з зенітно-ракетного комплексу «Бук», – сказав Вестербеке у вівторок, 11 серпня, в інтерв’ю Reuters.

За його словами, тепер потрібно встановити, чи саме з цієї ракети збили «Боїнг-777» на Донбасі. «Якщо це так, ми отримаємо важливий матеріал для розслідування, який може допомогти встановити, звідки була доставлена ця ракетна система, кому вона належала, і де була зроблена», – зазначив Фред Вестербеке.

При цьому він наголосив, що наразі немає 100-відсоткової впевненості щодо зв’язку між виявленими ймовірними елементами ракети і збиттям літака.

Ці елементи є в розпорядженні обох органів, які ведуть у Нідерландах два окремі розслідування у справі збиття літака, – Ради розслідувань у справах безпеки, що з’ясовує причину катастрофи літака, і Спільної слідчої групи, яку створили п’ять країн – Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія і Україна, – і яка веде кримінальне розслідування, щоб встановити винних у катастрофі. Ці розслідування ведуться окремо, але час від часу обмінюються матеріалами, і з’ясування походження можливих елементів ракети – один із таких моментів, повідомили обидва нідерландські відомства. Результати дослідження цих елементів увійдуть до звіту Ради розслідувань у справах безпеки.

На цей звіт очікують у першій половині жовтня, на результати розслідування Спільної слідчої групи – дещо пізніше, ймовірно, до кінця року.

Попередні, неофіційно оприлюднені дані міжнародного розслідування, що ведеться в Нідерландах, свідчать, що малайзійський літак був збитий зенітною ракетою, випущеною з ракетної установки «Бук» із території, захопленої сепаратистами на сході України. Офіційно відомства, що ведуть розслідування, не коментують цих повідомлень. Москва і підтримувані нею сепаратисти заперечують будь-яку причетність до збиття літака.

Пасажирський «Боїнг-777» компанії Malaysian Airlines, що летів із Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, був збитий на Донбасі 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які були на борту літака.

XS
SM
MD
LG