Доступність посилання

ТОП новини

Захист Лукаш просить прокуратуру розслідувати дії заступника генпрокурора Столярчука


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Адвокати Олени Лукаш вимагають розпочати кримінальне провадження щодо заступника Генерального прокурора України Юрія Столярчука. Відповідна заява опублікована на сторінці в Facebook, яку адвокати завели під захист Лукаш.

«12 серпня 2015 року ми звернулись до Генпрокуратури України із заявою про наявність у діях заступника Генерального прокурора України Юрія Столярчука ознак кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем), частиною 2 статті 366 (службове підроблення), частиною 2 статті 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) Кримінального кодексу України», – йдеться у повідомленні.

«Мова йде про внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, притягнення Лукаш, як завідомо невинуватої до кримінальної відповідальності з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину, зловживання своїм службовим становищем», – додають адвокати.

У жодному із зазначених Столярчуком «доказів (мова йде про протоколи допитів свідків, протоколи обшуків) немає взагалі жодної вказівки, жодного свідчення про наявність події злочину», наголошують адвокати.

При цьому, захисники Лукаш зауважують, щопоки що не публікують «для загального огляду повний текст заяви, оскільки на 18 сторінка «аналіз неналежності кожного із усіх доказів, на які посилається Столярчук, обґрунтовуючи підозру Олені Лукаш, на 18 сторінках.

У Генпрокуратурі наразі не коментували ці заяви захисту Лукаш.

У травні 2015 року Генеральна прокуратура розпочала розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього міністра юстиції Лукаш у заволодінні за попередньою змовою групою осіб коштами держбюджету України у розмірі понад 2 мільйони гривень шляхом їх безпідставного перерахування компанії «Європейська правова група».

28 травня Лукаш повідомили про підозру. За повідомленням прес-служби відомства, Лукаш підозрюється у заволодінні державними коштами шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, а також службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки.

Після цього адвокат Лукаш Юрій Іващенко заявив, що його підзахисна не отримувала повідомлення Генпрокуратури про підозру.

У липні 2013 року Олену Лукаш призначили міністром юстиції, 28 січня 2014 року Лукаш пішла у відставку.

XS
SM
MD
LG