Доступність посилання

ТОП новини

Сепаратисти заявили про переведення дитсадків на російську програму – ОБСЄ


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

Організація з безпеки і співпраці в Європі повідомила, що її Спеціальна моніторингова місія в Україні інформує про наміри сепаратистів перевести дитсадки на окупованій території на російську програму.

За повідомленням ОБСЄ, спостерігачі її місії відвідали в четвер, 13 серпня селище Володарськ на Луганщині, на території, захопленій угрупованням «ЛНР». Там працівники дитячого садка повідомили, що зараз готуються переходити на російську навчальну програму, і поскаржилися, що нові підручники все ще не надійшли.

Сепаратисти вже давно оголошували про переведення на російську програму шкіл на окупованих територіях. Місії ОБСЄ, і Спеціальна моніторингова, і Спостережна на російських пунктах пропуску «Гуково» й «Донецьк» у Ростовській області Росії, вже повідомляли раніше, що російські підручники завозяться на ці території під виглядом «гуманітарної допомоги» у складі незаконних «гуманітарних конвоїв», які Росія регулярно вводить туди, зневажаючи заперечення Києва.

Україна щоразу наголошує, що всі ці «гумконвої» Росія вводить в Україну незаконно, без згоди уряду України, з порушенням національного законодавства і загальновизнаної міжнародної практики, а переміщувані вантажі, такі, як підручники за російськими шкільними програмами, часто взагалі не можуть бути визнані гуманітарними.

XS
SM
MD
LG