Доступність посилання

ТОП новини

Над знову відкритим посольством США на Кубі підняли американський прапор


Джон Керрі (с) під час церемонії підняття прапора, Гавана, 14 серпня 2015 року
Джон Керрі (с) під час церемонії підняття прапора, Гавана, 14 серпня 2015 року

Над посольством Сполучених Штатів Америки на Кубі знову підняли американський прапор – уперше за останні 54 роки, коли воно було закрите.

В урочистій церемонії взяв участь державний секретар США Джон Керрі, який прибув на Кубу з одноденним візитом, а також троє морських піхотинців США, які спускали цей прапор у січні 1961 року, коли посольство закривалося.

Перед початком церемонії Керрі заявив: «Ми й далі переконані, що народові Куби найкраще піде на користь справжня демократія, за якої люди вільно обирають своїх керівників, висловлюють думки і сповідують віру».

За його словами, попередня політика США не призвела до демократизації на Кубі, а майбутнє країни належить самим кубинцям.

Керрі додав, що відновлення роботи посольства США в Гавані піде на користь обом сторонам.

Його візит став першим візитом державного секретаря США на Кубу з 1945 року.

Після нього дипломати обох країн почнуть працювати над розширенням економічних зв’язків, зокрема, над відновленням прямого авіаційного і поштового сполучення.

Вашингтон перервав дипломатичні відносини з Гаваною через різке погіршення відносин після того, як владу на Кубі 1959 року захопили комуністи. Після залагодження відносин останніми місяцями посольство США в Гавані фактично поновило роботу минулого місяця, в липні, але прапора США над ним досі не піднімали.

XS
SM
MD
LG