Доступність посилання

ТОП новини

Іран повідомив МАГАТЕ про свою ядерну діяльність у минулому


Іран надав Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) інформацію про свою ядерну діяльність у минулому. Це є крок вперед для виконання умов полегшення санкцій – відповідно до угоди, досягнутої зі світовими державами в липні.

На додаток до укладеної 14 липня угоди, яка передбачає зняття зІрану санкцій в обмін на обмеження його ядерної програми, Тегеран також підписав договір із МАГАТЕ, щоб вирішити питання про можливі військові цілі його попередньої ядерної діяльності.

У датованій 15 серпня заяві МАГАТЕ йдеться, що для Ірану настав граничний термін для надання «пояснень у письмовій формі і пов’язаних з ними документів». МАГАТЕ може також попросити Іран надати додаткову інформацію до 15 жовтня, щоб підготувати остаточну доповідь про військовий вимір ядерної програми Тегерана до кінця 2015 року.

Повне скасування санкцій відбудеться одразу по тому, як МАГАТЕ повідомить, що Іран відповів на запитання про свою ядерну діяльність у минулому і виконує заходи для скорочення поточної програми в цій галузі.

XS
SM
MD
LG